projektowanie ogrodów

Telefon Telefon: 509 727 848
e-mail email: info@gardenidea.pl

Godziny pracy: 9:00 - 17:00
(od poniedziałku do piątku)

 

Projekty ogrodów

Przykładowe projekty (wybrane plansze są tylko częścią konkretnego projektu)

Ogród pachnący i kolorowy

Ogród prosty, swobodny
Działka o powierzchni ok. 1000 m2 znajduje się we Wrocławiu. W trakcie opracowywania projektu ogrodu, dom jednorodzinny w stylu nowoczesnym był w trakcie wykończeń. Na działce nie ma żadnych nasadzeń, gleba jest gliniasta i wymaga rozluźnienia.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Natura w ogrodzie

Naturalistyczny ogród pod miastem
Projekt dotyczy działki o powierzchni ok. 1340 m2, znajdującej się w Chrząstawie Małej. Wybudowano na niej dom jednorodzinny w stylu nowoczesnym. Teren nie został w żaden sposób zagospodarowany. Gleba wymaga wzbogacenia, gdyż jest słaba i przepuszczalna.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Zielony azyl

Duży ogród w stylu nowoczesnym
Przedmiotem projektu jest działka o powierzchni ok. 1500 m2 położona w północno-zachodniej części Wrocławia. Na terenie zostanie wybudowany duży, nowoczesny dom jednorodzinny. Od strony południowej powstanie mur z betonu i gabionów, który będzie osłaniał działkę od ulicy. W tej części wybudowany zostanie także basen ziemny.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

łączenie różnych stylów w ogrodzie

Ogród nowoczesny w wydaniu swobodnym
Projekt ogrodu dotyczy działki w miejscowości Szewce. Teren zajmuje powierzchnię 1200 m2. Wybudowano na nim dom jednorodzinny w stylu nowoczesnym. Na działce w chwili obecnej nic nie rośnie, teren wymaga podniesienia w niektórych miejscach i uporządkowania.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Przestrzenny ogród naturalistyczny

Drewniany pomost w ogrodzie swobodnym
Projekt dotyczy działki o powierzchni ok. 1100 m2, położonej w Kamieńcu Wrocławskim. Deweloper wybudował dom jednorodzinny i ułożył nawierzchnie przed domem oraz taras. Pozostała powierzchnia została obsiana trawą.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Nieduży ogródek przy bliźniaku

Ogród użytkowy przy bliźniaku
Działka o powierzchni ok. 600 m2 znajduje się w Chrząstawie Małej. Wybudowano na niej dom w zabudowie bliźniaczej. Deweloper wykonał nawierzchnie podjazdu oraz wylał taras wypoczynkowy. Teren został obsiany trawą. Gleba na działce jest słaba, przepuszczalna, wymagająca wzbogacenia.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Stal corten w ogrodzie nowoczesnym

Duży ogród rodzinny
Projekt dotyczy działki o powierzchni ok. 1500 m2, położonej w Dobkowicach pod Wrocławiem. Na w/w terenie wybudowano nowoczesny dom jednorodzinny oraz wykonano nawierzchnie podjazdów i ścieżek. W południowo-zachodnim narożniku rosną dwie duże czereśnie, które nie zostaną usunięte.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Mały ogród bez trawnika

Mały ogród użytkowy
Projekt dotyczy działki o powierzchni ok. 570 m2, na którym stoi dom w zabudowie bliźniaczej. Przed budynkiem wykonano podjazd z kostek Betard kolory jesieni. Z boku domu jest dodatkowe miejsce parkingowe, które zostanie rozebrane, a w jego miejsce będzie poprowadzona ścieżka do części wypoczynkowej. W ogrodzie rośnie kilka krzewów i drzew, które pozostaną na swoich miejscach. Istniejący taras zostanie obłożony drewnem.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Ogród współgrający z domem

Ogród elegancki, łatwy w utrzymaniu
Przedmiotem projektu jest działka o powierzchni ok. 700 m2, na której wybudowano dom jednorodzinny w stylu nowoczesnym. Inwestorzy wykonali nawierzchnie podjazdu oraz taras wypoczynkowy. Gleba na działce została nawieziona, jednak pod spodem jest ziemia gliniasta.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Ogród śródziemnomorski

Niewielki ogród przy bliźniaku
Działka o powierzchni ok. 607 m2 znajduje się w Domaszczynie. Stoi na niej budynek mieszkalny w zabudowie bliźniaczej. Deweloper wykonał nawierzchnie przed domem oraz wylał tarasy. Na działce rosną trzy dęby, z czego jeden zostanie usunięty.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Duży ogród dla całej rodziny

Ogród jako oaza spokoju
Działka o powierzchni ok. 2000 m2 znajduje się w Gądowie pod Wrocławiem. W chwili obecnej trwają prace przy budowie domu jednorodzinnego. Budynek będzie w stylu nowoczesnym z elementami tradycyjnymi. Gleba na działce jest dość dobrej jakości, lekko gliniasta pod warstwą humusu.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Ogród angielski użytkowy

Piękny angielski ogród pełen roślin
Przedmiotem projektu jest działka o powierzchni ok. 1000 m2 znajdująca się w Smolcu. Inwestorzy są w trakcie budowy domu jednorodzinnego w stylu nowoczesnym. Teren działki nie jest zagospodarowany, gleba po uprawowa, dość dobrej jakości.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Nowoczesny ogród dla zapracowanych

Prosty układ ogrodu
Na działce o powierzchni ok. 700 m2 wybudowano nowoczesny dom jednorodzinny. Kolorystyka elewacji będzie utrzymana w odcieniach zimnych, tj. bieli oraz szarościach. Teren nie został zagospodarowany. Na działce rośnie dorodny dąb, który nie będzie usunięty, oraz czeremcha amerykańska, która także pozostanie na swoim miejscu.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Ogród przy domu nowoczesnym

Kwiaty w odcieniach fioletu, bieli i różu
Projekt dotyczy działki o powierzchni ok. 1000 m2 położonej w Pęgowie pod Wrocławiem. Na jej terenie wybudowano dom jednorodzinny w stylu nowoczesnym. Gleba na działce jest gliniasta i wymaga rozluźnienia.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Duży ogród z basenem i tarasami

Ogród rodzinny
Przedmiotem opracowania jest duża działka o powierzchni ok. 1500 m2, położona w Chrząstawie Wielkiej. Wybudowano na niej dom jednorodzinny w stylu tradycyjnym. Inwestor wylał taras wejściowy oraz wypoczynkowy z tyłu domu. Będą one jednak nieco zmodyfikowane. Gleba na działce jest słaba, przepuszczalna, wymagająca wzbogacenia.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Kolorowy ogród przy bliźniaku

Ogród pełen kolorów
Projekt dotyczy działki o powierzchni ok. 540 m2. Stoi na niej dom w zabudowie bliźniaczej. Deweloper wykonał taras oraz nawierzchnie z kostki przed domem. Inwestorzy założyli trawnik oraz posadzili wzdłuż ogrodzenia bluszcz pospolity. Na działce rosną dwie pigwy oraz czereśnia, na froncie klon.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Ogród rodzinny

Duży ogród naturalistyczny
Działka o powierzchni 1100 m2 położona jest w Nadolicach Wielkich. Wybudowano na niej dom jednorodzinny. Teren nie został niczym obsadzony, nie ma także podjazdów ani tarasów.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Ogród wśród terenów leśnych

Ogród na słabej glebie
Przedmiotem projektu jest działka o powierzchni ok. 1200 m2, położona w Chrząstawie Wielkiej. Zostanie na niej wybudowany dom jednorodzinny w stylu nowoczesnym. Na terenie pozostanie kilka sosen i modrzewi oraz niewielka jabłoń.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Duży ogród od podstaw

Ogród na słabej glebie
Na dużej działce o pow. ok. 1500 m2 wybudowano dom jednorodzinny w stylu nowoczesnym. Inwestor wykonał także betonowe tarasy wejściowy i wypoczynkowy. Gleba na działce jest słaba, przepuszczalna, wymagająca wzbogacenia.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Niewielki ogród przy bliźniaku

Mały ogród pod Wrocławiem
Działka o całkowitej powierzchni ok. 470 m2 znajduje się w Dobrzykowicach. Deweloper wybudował na niej parterowy dom w zabudowie bliźniaczej. Budynek nie posiada garażu, w zamian przewidziano z przodu miejsce parkingowe na dwa auta. Teren nie został niczym obsadzony.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Modernizacja małego ogrodu

Mały ogród w mieście
Istniejący ogród, który znajduje się we Wrocławiu i ma powierzchnię ok. 580 m2, miał zostać przeprojektowany, a część drzew i nasadzeń usunięta lub przesadzona. Nawierzchnię przed domem i ścieżki wykonano z kostki granitowej. Z tyłu budynku znajduje się wyniesiony taras oraz budynek gospodarczy. Dominującymi drzewami są wierzba płacząca oraz orzech włoski. Od strony południowej i zachodniej wybudowano mur, po którym wspinają się pnącza.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Duży ogród pod lasem

Ogród swobodny
Na działce o powierzchni prawie 1800 m2 wybudowano dom jednorodzinny w stylu tradycyjnym. Elewacja budynku jest w kolorze piaskowym, dach w czerwonym. W chwili powstawania projektu na terenie działki rosła trawa oraz sosna pospolita. Pozostałe nasadzenia będą usunięte. Domek dla dzieci pozostanie na swoim miejscu. Gleba na działce jest przepuszczalna i wymaga wzbogacenia podczas sadzenia roślin.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Ogród funkcjonalny

Ogród wypoczynkowy i użyteczny
Działka znajduje się w Oleśnicy i ma powierzchnię ok. 1200 m2. Na końcu działki wybudowano duży dom w stylu nowoczesnym. Dojazd do garażu zajmie część terenu wzdłuż granicy południowo-wschodniej. Od strony północnej powstanie lekka skarpa. Gleba na działce jest gliniasta i wymaga rozluźnienia.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Ogród dla osób na emeryturze

Duży warzywnik w ogrodzie
Projekt dotyczy działki o powierzchni 1400 m2, znajdującej się w Mokronosie Górnym. Na jej terenie wybudowano dom jednorodzinny w stylu nowoczesnym. Działka nie została jeszcze zagospodarowana, natomiast gleba jest gliniasta i wymaga rozluźnienia.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Modernizacja starego ogrodu

Ogród ozdobny i użytkowy
Przedmiotowa działka położona jest we Wrocławiu. Znajduje się na niej dom jednorodzinny z okresu powojennego oraz garaż wolno stojący z przybudówką. Budynek zostanie wyremontowany. Od strony ogrodu Inwestorzy planują dobudować taras na wysokości pierwszego piętra. Będzie się z niego schodziło wprost do ogrodu po stalowych stopniach. Teren działki jest porośnięty starymi krzewami, drzewami i chwastami. Zostanie uporządkowany, większość starych nasadzeń nie jest atrakcyjna, dlatego będzie usunięta. Pozostaną duże drzewa, m.in. jodła, czereśnia, orzech włoski, jesion wyniosły oraz wiśnia.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Duży ogród pod Wrocławiem

Ogród dla całej rodziny
Przedmiotem projektu jest działka o pow. ok. 1100 m2, zlokalizowana w miejscowości Siedlec pod Wrocławiem. Front budynku został zagospodarowany, wykonano nawierzchnie, ścieżki, posadzono roślinność. W części wypoczynkowej wybudowano drewniany taras z donicami klinkierowymi oraz trejażem. Na prawo od tarasu postawiono duży domek gospodarczy z drewutnią. Inwestorzy posadzili w tej części działki kilka roślin iglastych oraz krzewy owocowe, które należy przesadzić.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Piekny ogród w stylu angielskim

Ogród tajemniczy
Działka o pow. 1100 m2 znajduje się w Wilczynie, w bliskim sąsiedztwie lasu sosnowego. Na w/w terenie wybudowano dom jednorodzinny parterowy. Dookoła ogrodzenia posadzono żywopłot z żywotników Smaragd. Gleba na działce jest piaszczysta, słaba, wymaga częściowej wymiany oraz wzbogacenia.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Mały ogród - ciekawe rozwiązania

Ogród nowoczesny
Działka, której dotyczy projekt, ma powierzchnię ok. 290 m2. Wybudowano na niej dom w zabudowie bliźniaczej wraz z tarasem od strony salonu. Nawierzchnia została wykonana z kostki betonowej płukanej. Całość utrzymana jest w chłodnej szaro-białej kolorystyce.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Nietypowy kształt dziaki jako atut dla pięknego ogrodu

Ogród ozdobny
Przedmiotowa działka znajduje się w Krzeptowie pod Wrocławiem. Ma powierzchnię ok. 800 m2, nie jest obsadzona żadną roślinnością. Dom jednorodzinny wybudowano w stylu tradycyjnym. Gleba na działce jest dobrej jakości, jednak jej głębsza warstwa wymaga rozluźnienia i zdrenowania.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Ogród przestrzenny o dużej powierzchni

Duży ogród rodzinny
Przedmiotem opracowania jest duża działka o powierzchni ok. 2800 m2. Wybudowano na niej dom jednorodzinny z garażem wolnostojącym dwustanowiskowym. Całość została ogrodzona betonowymi panelami. Część wjazdowa to wąski fragment długości ok. 46 metrów i szerokości 10 metrów. Gleba na działce jest po uprawowa, w miarę żyzna. Na terenie ogrodu rosną cztery drzewa, które pozostają na swoich miejscach; są to świerk pospolity, mirabelka, robinia akacjowa oraz śliwa. Niedawno Inwestor dosadził 14 świerków kłujących, które zostaną przesadzone.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Duży ogród wypoczynkowy

Teren ze spadkiem jako atut ogrodu
Teren działki, objęty projektem, znajduje się w Dobrzykowicach i zajmuje powierzchnię ok. 1200 m2. Postawiono na nim dom jednorodzinny, a ziemię obsiano trawą. Gleba na działce jest przepuszczalna i wymaga wzbogacenia podczas sadzenia roślin.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Ogród na skarpie

Teren ze spadkiem jako atut ogrodu
Przedmiotem projektu jest działka o pow. ok. 1600 m2, położona w Zaprężynie pod Wrocławiem. Ogród, na którym wybudowano dom jednorodzinny z dodatkowym garażem wolnostojącym, znajduje się na terenie ze sporym spadkiem. Częściowo różnica poziomów została zniwelowana - przed domem i z boku, jednak w okolicach tarasu konieczne będzie wybudowanie murków oporowych. Gleba na działce jest żyzna, przepuszczalna.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Modernizacja ogrodu

Ogród ładny i funkcjonalny
Projekt dotyczy ogrodu istniejącego, o pow. ok. 850 m2. Działka jest zagospodarowana, znajduje się na niej duży warzywnik, nasadzenia, które zostaną zmienione, kilka drzewek, nawierzchnia przed domem oraz taras. Roślinność rosnąca w ogrodzie zostanie wykorzystana w nowej aranżacji działki.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Mały ogródek przy bliźniaku

Urządzamy niewielki ogród
Niewielki ogródek o pow. ok. 460 m2 znajduje się przy domu w zabudowie bliźniaczej. Nawierzchnie przed budynkiem zostały wykonane przez dewelopera z kostki szarej betonowej. Z tyłu wybudowano taras wypoczynkowy, który należy powiększyć. Teren nie został jeszcze zagospodarowany roślinnością.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Nieduży ogród miejski

Ogród w mieście
Działka o pow. ok. 870 m2 znajduje się we Wrocławiu. Właśnie trwa na niej budowa domu jednorodzinnego w stylu nowoczesnym. Gleba jest dobrej jakości, nie wymaga specjalnych zabiegów.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Ogród nowoczesny o charakterze swobodnym

Ogród swobodny
Przedmiotem projektu jest działka o pow. 1800 m2 znajdująca się w Rawiczu. Na jej terenie wybudowano dom jednorodzinny w stylu nowoczesnym. Działka nie została jeszcze zagospodarowana, gleba jest gliniasta i wymaga rozluźnienia.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Duży ogród swobodny

Ogród swobodny
Przedmiotowy projekt ogrodu został wykonany dla działki o powierzchni ok. 1400 m2. Ogród położony jest w Galowicach pod Wrocławiem, nie został jeszcze w żaden sposób zagospodarowany. Dom jest w trakcie budowy. Gleba na działce jest żyzna, "tłusta", ale wymaga rozluźnienia.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Ogród rodzinny

Ogród pełen roślin
Przedmiotowa działka o pow. ok. 1000 m2 znajduje się we Wrocławiu. Została obsadzona żywotnikami zachodnimi wzdłuż granic działki. Budynek w stylu nowoczesnym utrzymano w ciepłej kolorystyce. Przed domem wyznaczono miejsce na podjazd, który ma być wykonany z ciętych płyt granitowych; taras również został częściowo wykonany i pozostanie w niezmienionym kształcie. W rogu północno-zachodnim Inwestorzy założyli warzywnik. Tuż przy tarasie, na trawniku, postawiono solidny granitowy stół, kilka metrów dalej umieszczono duży głaz, a także ławeczkę z granitu. Po lewej stronie działki zamocowano huśtawkę. Wszystkie te elementy należało uwzględnić w projekcie bez zmiany ich lokalizacji.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Ogród prosty w pielęgnacji

Duży ogród dla rodziny
Przedmiotem projektu jest część dużej działki (ok. 800 m2), położonej w miejscowości Szczodre pod Wrocławiem. Na w/w terenie wybudowano dom jednorodzinny w stylu tradycyjnym z osobnym, podwójnym garażem. Dojazd do domu i garaży wykorytowano, natomiast nie ułożono jeszcze nawierzchni z kostki granitowej. Z uwagi na warunki zabudowy budynek usytuowano od wjazdu na posesję w odległości ok. 40 m. Powstał zatem duży obszar reprezentacyjny, który należało ciekawie zaaranżować. Na działce rośnie kilka drzewek, które zostały ujęte w projekcie bez przesadzania.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Elegancki ogród przy dużej willi

Duży ogród w kilku stylach
Działka, będąca przedmiotem projektu, znajduje się w Ostrowie Wielkopolskim. Jej powierzchnia całkowita to ok. 1780 m2. Wybudowano na niej duży dom jednorodzinny z tarasem od strony północnej oraz drugim miejscem do wypoczynku na słońcu - z przodu domu - od strony południowej. Nawierzchnie podjazdów i ścieżek przy domu zostały wykonane przez Inwestorów z szarej kostki Semmelrock CityTop, wejście od furtki do domu z włoskich płyt gresowych. Z tyłu ogrodu wymurowano mur z cegły rozbiórkowej, a w rogu przewidziano miejsce na duży domek gospodarczy.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Ogród rodzinny

Pies w ogrodzie
Projektowany ogród położony jest w Pęgowie pod Wrocławiem. Działka wraz z domem zajmuje powierzchnię ok. 1350 m2. Jest częściowo zagospodarowana, Inwestorzy posadzili na niej kilkanaście krzewów (do przesadzenia), założyli trawnik oraz postawili domek gospodarczy. Właściciele posiadają dużego psa, który lubi intensywnie biegać wzdłuż frontowego ogrodzenia oraz fragmentem granicy północnej, gdzie sąsiedzi mają owczarka.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Prosty ogród w stylu nowoczesnym

Minimalizm w ogrodzie nowoczesnym
Przedmiotowy projekt dotyczy działki o pow. ok. 1400 m2, położonej w miejscowości pod Wrocławiem. Na w/w terenie wybudowano dom jednorodzinny w stylu nowoczesnym z dużym tarasem od strony południowej. Gleba na działce jest gliniasta, wymagająca rozluźnienia.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Ogród przydomowy dla zapracowanych

Ogród na glebie gliniastej
Projekt ogrodu został wykonany dla działki o pow. ok. 700 m2, położonej w Kiełczowie na osiedlu domków jednorodzinnych. Budynek wykonano w stylu tradycyjnym, nawierzchnie przed domem wyłożono kostką betonową szarą. Miejscem do wypoczynku będzie taras, który znajduje się od strony południowej. Teren działki nie został zagospodarowany. Gleba na działce jest ciężka i gliniasta, wymaga rozluźnienia i wzbogacenia nawozem.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Ogród w stylu śródziemnomorskim

Ogród na glebie piaszczystej
Projekt dotyczy działki położonej w Chrząstawie Małej. Teren, na którym stoi dom jednorodzinny, ma powierzchnię ok. 850 m2. Inwestorzy wykonali podjazd oraz ścieżki wokół domu z kostki betonowej i klinkieru. Pomiędzy podjazdem a wejściem do domu wymurowano donice z klinkieru. Budynek wykończono w stylu tradycyjnym, z elementami drewnianymi na balustradach i podbitce. Taras wyłożono kaflami gresowymi, a schody wykonano z klinkieru. Działka sąsiaduje z blokiem wielorodzinnym 3- kondygnacyjnym.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Ogród pod miastem

Ogród użytkowy i ozdobny
Działka o pow. ok. 1200 m2 położona jest w Żurawińcu na osiedlu domków jednorodzinnych. Teren został obsiany trawą, a gdzieniegdzie posadzono drzewka i krzewy. Przed domem nie wykonano jeszcze nawierzchni brukowych ani ścieżek. Po prawej stronie ogrodu na froncie znajduje się naziemny zbiornik na gaz, który miał zostać przysłonięty. W jego pobliżu przeznaczono miejsce na warzywnik oraz kompostownik. Gleba na działce jest ciężka i gliniasta, wymaga rozluźnienia i wzbogacenia kompostem.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Wąski ogród przy bliźniaku

Ogród rodzinny
Przedmiotem projektu jest ogród o pow. ok. 700 m2, znajdujący się przy budynku szeregowym we Wrocławiu. Działka jest wąska i długa. Dom wykończono w stylu nowoczesnym, kolorystyka detali to szary i złamana biel. Na terenie ogrodu posiano trawę, a deweloper wykonał podjazd do garażu i ścieżkę na taras z płyt betonowych Monza Libet Elegante. W części wypoczynkowej wybudowano duży, drewniany taras na wystawie południowej. Gleba na działce jest ciężka i gliniasta, wymaga rozluźnienia i wzbogacenia kompostem.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Prosty ogród nowoczesny

Ogród łatwy w utrzymaniu
Działka o pow. ok. 1000 m2, będąca przedmiotem opracowania, położona jest w Tyńcu Małym. Znajduje się na niej dom jednorodzinny, który zostanie wykończony w stylu nowoczesnym. Nawierzchnie przed domem zostały wykonane z kostki granitowej szarej, a taras wyłożono płytami z granitu. Na froncie po prawej stronie rośnie duży orzech włoski, który zostaje na miejscu. Na zachodniej granicy działki, niedaleko garażu, będzie wybudowana duża drewutnia.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Ogród z sadem

Ogród z sadem i warzywnikiem
Na dużej działce o pow. ok. 1500 m2 znajduje się dom jednorodzinny w stylu tradycyjnym. Przed budynkiem wyłożono nawierzchnię z kostki betonowej, która w przyszłości będzie wymieniona na inną. Z tyłu budynku znajduje się duży taras wykonany z tego samego bruku, co podjazd. Całą działkę porasta łąka kwietna; gleba jest słaba, przepuszczalna, wymagająca wzbogacenia.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Ogrod młodego małżeństwa

Ogród tradycyjny
Działka o pow. ok. 1500 m2 znajduje się w Chrząstawie Wielkiej na osiedlu domków jednorodzinnych. Teren działki jest obsiany trawą, przy ogrodzeniu posadzono żywopłot z żywotników Smaragd, w kilku miejscach rosną krzewy, które będą przesadzone. W rogu ogrodu Inwestorzy założyli duży warzywnik, który zostanie na swoim miejscu. Nawierzchnie przed domem - dojazd do garażu oraz ścieżka do domu - developer wykonał z szarej betonowej kostki.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Ogród rodzinny - modernizacja

Ogród nowoczesny
Projekt dotyczy niewielkiej działki o pow. ok. 160m2, znajdującej sie przy narożnym domu szeregowym. Ogród otoczony jest od strony ulicy i częściowo od południowego-zachodu murem betonowym, wykonanym przez dewelopera. Struktura ziemi została podczas budowy zniszczona przez ciężki sprzęt, dlatego przed posadzeniem roślin i wykonaniem trawnika konieczna będzie jej wymiana.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Ogród rodzinny - modernizacja

Ogród funkcjonalny
Projekt ogrodu zakładał modernizację istniejącegej działki o pow. ok. 950 m2, położonej w zielonej dzielnicy Wrocławia. Zarówno ogród jak i dom będą przekształcane. Budynek zyska nowoczesny wygląd, a działka będzie przystosowana do potrzeb nowych właścicieli.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Duży ogród angielski z miejscem na maszyny rolnicze

Ogród funkcjonalny
Przedmiotem projektu jest działka o pow. ok. 2400 m2, położona w miejscowości Bukówek pod Środą Śląską. Na działce wybudowano dom jednorodzinny w stylu tradycyjnym. Gleba jest żyzna i przepuszczalna, po uprawowa.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Średni ogród z dużym tarasem, ogniskiem i miejscem dla dzieci

Ogród funkcjonalny
Przedmiotem projektu jest działka o pow. 1000 m2, położona w miejscowości Smolec pod Wrocławiem. W momencie tworzenia zagospodarowania zielni, dom jednorodzinny, zaplanowany na działce, był w trakcie budowy. Budynek będzie utrzymany w kolorystyce jasnoszaro-beżowej, dachówka - ciemny grafit. Styl tradycyjny, w kierunku nowoczesnym. Teren działki nie został jeszcze zagospodarowany, gleba w wierzchniej warstwie żyzna, przepuszczalna (ok. 70 cm), poniżej gliniasta.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Duży ogród z elementami wodnymi

Staw i strumień w ogrodzie
Działka, będąca przedmiotem projektu, ma powierzchnię ok. 2000 m2. Wybudowano na niej dom jednorodzinny w stylu tradycyjnym. Wokół budynku i na podjeździe do garażu ułożono kostkę granitową. Ogrodzenie i elementy podjazdu oraz drewutni wykonano z czerwonego klinkieru. W części południowo-zachodniej ogrodu wygospodarowano miejsce na sad, warzywnik, kompostownik oraz pomieszczenie dla królików. Ten fragment działki zostanie oddzielony od reszty ogrodu nasadzeniami z roślin.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Starodrzew w ogrodzie

Duży ogród z laskiem
Przedmiotem projektu jest duża działka o powierzchni ok. 2000 m2, sąsiadująca od strony południowej z lasem liściastym. Na działce wybudowano dom jednorodzinny parterowy, z przestronnym, nasłonecznionym tarasem. Budynek obłożono częściowo czerwonymi płytkami klinkierowymi. Schody prowadzące do domu i na taras wykonano z kostki granitowej szarej, połączonej z klinkierem. Południowa część działki porośnięta jest dużymi drzewami - są to topole osiki. W narożniku północo-wschodnim zostanie zakopany zbiornik gazowy, dlatego ta część nie może być obsadzona roślinnością z mocnymi korzeniami. Teren działki posiada mało przepuszczalną glebę gliniastą, dlatego podstawowym zabiegiem przed posadzeniem roślin będzie jej rozluźnienie.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Ogród angielski

Ogród w stylu angielskim
Przedmiotem projektu jest działka narożna o powierzchni ok. 1200 m2, położona w miejscowości pod Wrocławiem. Na terenie wybudowano dom jednorodzinny w stylu tradycyjnym. Działka jest nasłoneczniona, nie posiada żadnych nasadzeń, oprócz jednej sosny, którą pozostawiono w miejscu wzrostu.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Ogród nowoczesny

Minimalizm w ogrodzie
Przyszły ogród będzie stworzony na działce o pow. ok. 1500 m2, położonej w miejscowości pod Wrocławiem. W chwili obecnej wybudowano tutaj duży dom jednorodzinny w stylu nowoczesnym. Od strony salonu wykonano murowany basen otoczony dużym drewnianym tarasem z drewna egzotycznego. Na działce nie ma żadnej roślinności, a gleba wymaga wzbogacenia przed wykonaniem nasadzeń.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Ogród przestrzenny

Ogród łatwy w utrzymaniu
Projekt dotyczy działki o powierzchni ok. 2200 m2, na której wybudowano tradycyjny dom jednorodzinny. Elewację budynku częściowo wyłożono klinkierem, z którego także wymurowano ogrodzenie. Przy domu znajduje się duży taras z kominkiem.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Ogród swobodny

Ogród dla całej rodziny
Nowoprojektowany ogród powstanie na działce o powierzchni ok. 2100 m2, która znajduje się w miejscowości pod Legnicą. Teren nie jest zagospodarowany, rośnie na nim tylko kila brzóz, które zostaną wkomponowane w nasadzenia oraz stoi nowo wybudowany dom w stylu tradycyjnym, z dużym tarasem od strony południowej. Naturalne ukształtowanie działki z lekkim spadkiem sprawia, że ogród będzie ciekawszy.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Duży ogród rodzinny

Ogród z domkiem dla gości i basenem
Przedmiotem projektu jest duża działka o powierzchni ok. 2500 m2, położona w miejscowości pod Wrocławiem. Wybudowano na niej parterowy dom jednorodzinny, położony nieco wyżej względem terenu, dlatego w kilku miejscach będą musiały być wykonane skarpy. Budynek modernizowano i adaptowano z części istniejącego domu, dzięki czemu pozostał duży taras, który zostanie odnowiony i pokryty kamieniem. Dom nie ma przylegającego garażu na samochody, Inwestor zdecydował się na budowę wolnostojącego car-portu z drewna. Cała działka jest pięknie nasłoneczniona, tylko od strony północnej, przy budynku, panuje cień. Na działce postawiono także drewniany domek dla gości w części wypoczynkowej. Na terenie rośnie kilka drzew iglastych oraz liściastych, które zostaną uwzględnione w projekcie.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Różne funkcje ogrodu

Ogród rodzinny
Działka położona jest w zacisznej dzielnicy Wrocławia i zajmuje powierzchnię ok. 1000 m2. Wybudowano na niej dom jednorodzinny z dwustanowiskowym garażem. Teren nie jest zagospodarowany. Trwałym elementem działki jest studnia, która, zgodnie z życzeniem Inwestorów, zostanie obudowana klinkierem i zadaszona, jako element dekoracyjny.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Mały ogród z dużą altana

Ogród dla zapracowanych
Działka o powierzchni ok. 700 m2 znajduje się we Wrocławiu. W chwili obecnej budowany jest na niej dom jednorodzinny w stylu tradycyjnym. Kształt działki jest nieregularny, trudny do zagospodarowania. Ogród zostanie otwarty na działkę sąsiednią, gdzie mieszkają rodzice Inwestorów. Dzięki temu uzyska się większą przestrzeń. Z lewej strony ogrodu znajdują się istniejące, mało atrakcyjne zabudowania na linii granicznej, które mają zostać ukryte przy pomocy zieleni.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Duży ogród stworzony na nowo

Ogród pełen roślin
Przedmiotem projektu jest działka o powierzchni ok. 1500 m2, na której stoi dom jednorodzinny. Ogród został już częściowo zagospodarowany, wykonano wiele nasadzeń drzew iglastych, liściastych oraz krzewów i bylin. Po analizie i konsultacjach z Inwestorką, część pozostawiono na miejscach, pozostałe rośliny zostaną przesadzone. Wokół działki został posadzony żywopłot z żywotników Smaragd, który będzie docelowo służył jako tło dla innych nasadzeń. Nawierzchnie przed domem nie zostały wykonane, dlatego uwzględniono je w projekcie.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Ogród rodzinny

Ogród wielopokoleniowy
Działka o pow. ok. 1100 m2 położona jest w miejscowości pod Oławą, nie została jeszcze zagospodarowana, w chwili obecnej porośnięta jest trawą. Na jej terenie stoi dom jednorodzinny w stylu tradycyjnym. Ogród będzie ogrodzony siatką ogrodzeniową, natomiast od strony północno-zachodniej sąsiad postawił mało estetyczny betonowy płot panelowy, który docelowo ma zostać ukryty przy pomocy roślinności.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Ogród przydomowy

Ogród łatwy w utrzymaniu
Przedmiotem projektu jest działka o powierzchni ok. 850 m2, znajdująca się w miejscowości pod Wrocławiem. Na terenie wybudowano dom jednorodzinny w stylu tradycyjnym. Na działce nie ma żadnej roślinności, natomiast gleba wymaga rozluźnienia, gdyż jest gliniasta.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Niewymagający ogród przydomowy

Ogród swobodny
Przedmiotem projektu jest działka o powierzchni ok. 1150 m2, znajdująca się w Osolinie, niedaleko Obornik Śląskich. Teren posiada mało przepuszczalną glebę gliniastą, dlatego podstawowym zabiegiem przed posadzeniem roślin będzie jej rozluźnienie. Na działce wybudowano dom jednorodzinny w stylu tradycyjnym. Inwestorzy wykonali już nawierzchnie przed budynkiem z kostki betonowej. W części wypoczynkowej wylano duży taras, który zostanie wyłożony terakotą. Na terenie ogrodu znajduje się przydomowa oczyszczalnia ścieków, której kominki wentylacyjne i studnie zostały ukryte wśród zaprojektowanej roślinności.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Tarasowy ogród angielski z gloriettą

Ogród angielski
Działka położona jest w malowniczym miejscu pod laskiem w Wilkowej, na zboczu wzniesienia. Różnica poziomów jest znaczna, dlatego wyprofilowano skarpy, by uzyskać działkę tarasową. Na terenie ogrodu wybudowano duży dom jednorodzinny w stylu dworkowym. Po prawej stronie od wjazdu będzie szła droga wewnętrzna dojazdowa do drugiej bramy, zlokalizowanej na końcu ogrodu.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Przytulny ogród pełen roślin

Ogród romantyczny
Niniejszy projekt dotyczy działki o pow. ok. 800 m2, zlokalizowanej w pobliżu Wrocławia. Teren został już częściowo zagospodarowany, stoi na nim dom jednorodzinny, ułożono nawierzchnie z kostki brukowej oraz wybudowano podwójną wiatę na samochody. W domu mieszkają także rodzice Inwestorów, dlatego lewa część ogrodu frontowego nie została zagospodarowana, ponieważ jest tam dodatkowa brama wjazdowa. Przy ogrodzeniu od strony ulicy rosną stare lipy oraz robinia akacjowa, natomiast w części południowo-zachodniej jest kilka krzewów ozdobnych, które pozostają na swoim miejscu.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Proste formy w ogrodzie podmiejskim

Ogród funkcjonalny
Projektowany ogród położony jest w pobliżu Leśnicy. Działka narożna o powierzchni ok. 900 m2 posiada mało przepuszczalną glebę gliniastą, dlatego podstawowym zabiegiem przed posadzeniem roślin będzie jej rozluźnienie. Na terenie działki wybudowano dom jednorodzinny z dużym tarasem, który będzie wyłożony drewnem egzotycznym. Poza tym działka nie jest zagospodarowana.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Niewielki ogród ze stawem

Altana nad stawem jako miejsce relaksu
Działka o pow. ok. 900 m2 położona jest w miejscowości pod Wrocławiem, nie została jeszcze zagospodarowana, w chwili obecnej porośnięta jest całkowicie przez dziką roślinność. W przyszłym roku ruszą prace związane z budową domu.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Trzy strefy w ogrodzie nowoczesnym

Ogród reprezentacyjny i funkcjonalny
Działka o powierzchni ok. 1000 m2 znajduje się w miejscowości pod Wrocławiem. Wybudowano na niej dom w stylu nowoczesnym, wykończony klinkierem w dwóch kolorach. Teren działki nie został zagospodarowany, w ramach opracowania wykonano zarówno projekt nawierzchni, małej architektury jak i zieleni.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Duży ogród swobodny

Ogród funkcjonalny i ozdobny
Projekt obejmuje działkę o powierzchni ok. 1500 m2, na której stoi nowo wybudowany dom jednorodzinny. Teren nie został zagospodarowany, ułożono natomiast nawierzchnie z kostki granitowej wokół budynku. Dom wykończono w stylu tradycyjnym. Wykonano drenaż całego terenu z uwagi na zastoiny wodne na gliniastej glebie. Dodatkowo nawieziono żyznej, przepuszczalnej ziemi, wyrównując tym samym teren.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Ogród prostych form

Minimalizm w ogrodzie nowoczesnym
Przedmiotem projektu jest działka o pow. ok. 1000 m2, na której stoi dom jednorodzinny. Budynek wybudowano w stylu tradycyjnym, z elementami nowoczesnymi. Teren działki obsiano trawą. Wokół domu ułożono nawierzchnie z kostki granitowej oraz wybudowano taras z drewna egzotycznego. Z uwagi na jednostanowiskowy garaż w budynku, Inwestorzy wybudowali dodatkowe miejsce parkingowe, w którym, oprócz garażu, będzie także siedzisko z grillem oraz pomieszczenie gospodarcze. Budynek ten zlokalizowano niedaleko tarasu, za domem. Ogrodzenie i elewacja domu została wykonana z czerwonego klinkieru firmy Jopek.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Ogród angielski

Tajemniczy ogród
Przedmiotem opracowania jest działka o pow. ok. 1000 m2, znajdująca się w miejscowości niedaleko Wrocławia. Wybudowano na niej dom jednorodzinny w stylu tradycyjnym. Wokół wykonano nawierzchnie z kostki granitowej oraz taras z płyt kamiennych. Z tarasu na dalszą część ogrodu prowadzą dwie pary schodów z granitu. Przy garażu przewidziano dodatkowe miejsce na samochód, które wyłożono płytami typu Ażur i obsiano trawą. Ogrodzenie to kombinacja granitu oraz kutych metalowych przęseł. W części rekreacyjnej, przy tarasie, jest różnica poziomów w stosunku do dalszej części działki.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Ogród swobodny

Ogród w zgodzie z naturą
Działka, będąca przedmiotem opracowania, położona jest w Strzelinie i zajmuje pow. ok. 1500 m2. Naturalne ukształtowanie terenu ze spadkiem pozwala na ciekawą aranżację ogrodu. Na działce wybudowano dom jednorodzinnym w stylu tradycyjnym. Teren działki nie jest zagospodarowany, ogród został zaprojektowany od podstaw.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Prostota i funkcjonalność w ogrodzie nowoczesnym

Proste formy ogrodu nowoczesnego
Niniejszy projekt dotyczy działki położonej we Wrocławiu przy nowoczesnym bliźniaku. Powierzchnia ogrodu to ok. 500 m2. W chwili tworzenia projektu teren działki był porośnięty trawą. Developer wykonał nawierzchnie oraz taras z kostek Libet w odcieniach brązów i beżów. Gleba jest w przeważającej części gliniasta, mało przepuszczalna, wymagająca rozluźnienia struktury poprzez dodanie gruboziarnistego piasku lub drobnego żwiru oraz wzbogacenia zasobności poprzez rozsypanie kompostu (5 kg/m2 - wiosną lub jesienią) lub obornika (4 kg/m2 - jesienią). Wskazanym byłoby także wykonanie drenażu całej działki.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Ogród z kaskadą wodną

Ogród swobodny, pełen roślin
Przedmiotem projektu jest działka położona w niewielkiej miejscowości w woj. dolnośląskim. Powierzchnia do zagospodarowania wynosi ok. 850 m2. Działka jest niezagospodarowana, posadzono jedynie żywopłoty z żywotników Kórnik oraz wytyczono tarasy przy budynku mieszkalnym. Z uwagi na bliskie sąsiedztwo wału przeciwpowodziowego trzy metry od jego stopy nie można sadzić dużych drzew o mocnym systemie korzeniowym. W części wschodniej Inwestorzy założyli warzywnik oraz niewielki sad. Przy wjeździe do małego garażu będzie zlokalizowana przydomowa oczyszczalnia ścieków z nasypem, który należy zagospodarować.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Jak zmienić mały ogród

Modernizacja ogrodu istniejącego
Działka położona jest na Bielanach Wrocławskich i zajmuje powierzchnię ok. 150 m2. Stoi na niej dom w zabudowie szeregowej, dlatego też część frontowa odcięta jest całkowicie od części wypoczynkowej. Nawierzchnie zostały wykonane z kostki granitowej, ogrodzenie natomiast z kamienia chorwackiego i drewna. Z tyłu ogrodu ułożono taras z drewna egzotycznego, który pozostaje nie zmieniony. Przy wyjściu z garażu wybudowano drewutnię, która również nie ulega modernizacji. Ogród jest już zagospodarowany, ale Inwestorzy zapragnęli go nieco zmienić.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Tajemniczy ogród

Zaczarowany ogród
Zgodnie z życzeniem Inwestorów zaprojektowano ogród wypełniony roślinnością, kwitnący od wiosny do jesieni, atrakcyjny przez cały sezon.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Tradycyjny ogród przydomowy

Układ ogrodu w trzech wersjach
Działka, dla której wykonano trzy koncepcje zagospodarowania terenu, położona jest w miejscowości pod Wrocławiem. Stoi tutaj dom jednorodzinny w stylu tradycyjnym, a teren wokół budynku obsiany został trawą. Inwestorzy chcieli mieć ogród łatwy w utrzymaniu, pełen kwiatów i oddzielony od sąsiada, który wybudował się bardzo blisko granicy działki. W ogrodzie miały znaleźć się m.in. kącik wypoczynkowy, miejsce na ognisko, mały warzywnik oraz parking na drugi samochód. Zaproponowano ogród o charakterze swobodnym, nawiązujący do otoczenia i wpisujący się w pobliskie klimaty.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Dwie działki jako jeden ogród nowoczesny

Przestrzeń w ogrodzie nowoczesnym
Przedstawiono dwie koncepcje zagospodarowania połączonych ze sobą działek, na których wybudowano domy jednorodzinne. W obydwu przypadkach wybrano nowoczesny styl ogrodu, pasujący do eleganckich budynków. Elewacja domów wykonana została częściowo z cegły klinkierowej. Z uwagi na specyfikę osiedla, gdzie developer narzucił otwartą część reprezentacyjną (bez płotów) oraz wykorzystanie materiałów z granitu na nawierzchnie przed domem, dostosowano się do tych założeń.
>>>Szczegóły koncepcji ogrodu

Natura w ogrodzie

Sielski ogród naturalistyczny
Projekt został wykonany dla działki o powierzchni ok. 2000 m2, położonej pod lasem niedaleko Wrocławia. Obecnie na działce stoi dom jednorodzinny, a teren wokół budynku nie został jeszcze zagospodarowany. Okolica jest spokojna, otoczona lasem iglastym, a na obrzeżach brzozami, dębami i innymi drzewami liściastymi. Teren działki gęsto porasta nawłoć kanadyjska.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Duży ogród ze stawem i łąką kwietną

Woda w ogrodzie
Działka o powierzchni 7000 m2, objęta projektem, położona jest w niewielkiej miejscowości pod Namysłowem. Rozciąga się z niej wspaniały widok na las i okoliczne pola. Niedaleko znajduje się także stadnina koni oraz park. W chwili obecnej działka nie jest w żaden sposób zagospodarowana, w przyszłym roku będzie budowany na niej dom jednorodzinny.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Ogród w stylu tradycyjnym

Ogród stylowy
Niniejszy projekt dotyczy działki o powierzchni ok. 1000 m2, na której wybudowano dom jednorodzinny oraz oddzielne pomieszczenie gospodarcze, gdzie Inwestor będzie hodował również ptaki. Budynek mieszkalny jest w stylu tradycyjnym. W części wypoczynkowej ogrodu do domu będzie przylegać ogród zimowy, usytuowany obok projektowanego tarasu. Zarówno taras jak i ogród zimowy są umieszczone znacznie powyżej terenu, dlatego niezbędne będą schody. W lewym rogu działki ma powstać spora drewutnia o pow. 12,0 m2.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Ogród z pochyłością terenu

Ogród łatwy w utrzymaniu
Działka znajduje się w miejscowości niedaleko Wrocławia i została już częściowo zagospodarowana w sposób tymczasowy. Na niej stoi dom jednorodzinny, który dobudowano do istniejącego domu rodziców. Teren nowego ogrodu ma lekki spadek w kierunku południowo-zachodnim. Od strony części wypoczynkowej znajduje się pod budynkiem miejsce gospodarcze, które prowadzi do piwnicy.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Ogród nowoczesny

Ogród nowoczesny
Działka, objęta projektem, położona jest w miejscowości pod Wrocławiem i zajmuje powierzchnię ok. 1000 m2. Teren nie został zagospodarowany, znajduje się na nim tylko dom jednorodzinny wolnostojący. Budynek wykonano w stylu tradycyjnym. Wejście do domu oraz taras wyłożono płytkami gresowymi, nawiązującymi kolorystyką do dachówki i opaski. Gleba na działce zawiera glinę, dlatego konieczne będzie wykonanie drenażu i rozluźnienie wierzchniej warstwy ziemi poprzez dodanie gruboziarnistego piasku lub drobnego żwiru oraz wzbogacenia zasobności poprzez rozsypanie kompostu (5 kg/m2 - wiosną albo jesienią) lub obornika (4 kg/m2 - jesienią).
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Modernizacja ogrodu istniejącego

Ogród nowoczesny
Niniejszy projekt dotyczy działki o powierzchni ok. 1200 m2, zlokalizowanej w miejscowości pod Wrocławiem. Teren jest częściowo zagospodarowany, stoi na nim dom jednorodzinny. Został obsadzony roślinnością, którą należy przesadzić i wykorzystać w nowych kompozycjach. Budynek jest w stylu tradycyjnym. Posiada duży taras, z którego widać cały ogród w części wypoczynkowej. Przy granicy północno-zachodniej usytuowano przydomową oczyszczalnię, dzięki czemu powstało długie wzniesienie o wys. ok. 60-70cm. Należy je zagospodarować. W ogrodzie znajduje się także miejsce na dmuchany basen o średnicy 5m oraz trzy otynkowane ściany, które przesłaniają butlę gazową, służące jako element dekoracyjny.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Duży ogród kilku styli

Ogród tarasowy
Przedmiotowa działka położona jest we Wrocławiu, w willowej dzielnicy Karłowic. Teren do zagospodarowania leży przy budynku wielorodzinnym z okresu wojennego. Inwestor w chwili obecnej prowadzi remont elewacji oraz wykonuje dobudówkę. W przyszłości elewacja zostanie częściowo pokryta płytami z piaskowca, a nad oknami pojawią się elementy ozdobne również z piaskowca. Powierzchnia do zaprojektowania jest niewielka - ok. 250 m2. Modernizacji podlegać będą także nawierzchnie oraz ogrodzenia.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Mały ogród w wielkim stylu (wizualizacje małej architektury)

Ogród tarasowy
Przedmiotowa działka położona jest we Wrocławiu, w willowej dzielnicy Karłowic. Teren do zagospodarowania leży przy budynku wielorodzinnym z okresu wojennego. Inwestor w chwili obecnej prowadzi remont elewacji oraz wykonuje dobudówkę. W przyszłości elewacja zostanie częściowo pokryta płytami z piaskowca, a nad oknami pojawią się elementy ozdobne również z piaskowca. Powierzchnia do zaprojektowania jest niewielka - ok. 250 m2. Modernizacji podlegać będą także nawierzchnie oraz ogrodzenia.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Duży ogród przy lasku sosnowym

Ogród naturalny
Działka o pow. ok. 1800 m2, objęta projektem, położona jest przy lesie sosnowym i stanowi część działki leśnej o pow. ok. 7000 m2. Dom jednorodzinny wybudowano w stylu tradycyjnym. Taras wyłożony gresem znajduje się od strony południowej i wychodzi na fragment ogrodu, gdzie zaczyna się lasek. Przy garażu ustawiono dużą drewutnię. Poziom terenu zostanie nieznacznie podniesiony, natomiast fragment przy froncie należy rozluźnić lub zdrenować, gdyż po deszczu gromadzi się tam woda.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Ogród dla całej rodziny (wizualizacje kącika wypoczynkowego))

Ogród nowoczesny
Działka położona jest w willowej dzielnicy Wrocławia i zajmuje powierzchnię ok. 700 m2. W związku z remontem budynku mieszkalnego Inwestorzy zmieniają także istniejący ogród. Elewacja domu została zaprojektowana w stylu nowoczesnym, z elementami drewnianymi. Z tyłu ogrodu będzie wybudowany dodatkowy taras z drewna egzotycznego. Zachowana zostanie także wybrana roślinność. Na froncie rośnie dorodna jodła kalifornijska, która oczywiście pozostanie na swoim miejscu.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Ogród rekreacyjny

Pomysł na mały ogród
Niniejsza działka o pow. ok. 300 m2 położona jest przy budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Ma kształt wyciętego trójkąta i nie jest zagospodarowana. Na ogród są dwa wyjścia: z salonu oraz z sypialni. W chwili obecnej działka nie jest ogrodzona od strony parkingu. Na terenie objętym projektem rośnie kilka dużych drzew, m.in. dąb, robinia, lipa i klon, które należy uwzględnić w planach ogrodu.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Mały ogród w mieście

Koncepcja
Niewielka działka o pow. ok. 300 m2 położona jest przy szeregu na Ołtaszynie. Część reprezentacyjna oddzielona jest od części wypoczynkowej budynkiem. Dom posiada garaż oraz wiatę do parkowania drugiego samochodu. Developer wykonał nawierzchnie przed posesją - tzw. ciągi pieszo-jezdne. Budynek jest w stylu tradycyjnym, z elewacją w kolorze jasnoszarym i elementami klinkierowymi.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Jak zmienić ogród tradycyjny w nowoczesny

Zagospodarowanie ogrodu
Przedmiotem projektu jest działka położona we Wrocławiu przy narożnym szeregowcu. Ogród został wcześniej zagospodarowany, ale Inwestorzy postanowili go zmienić. Bryła budynku jest nowoczesna, elewacja w kolorze biało-szarym z jasnymi elementami drewnianymi. Przy domu znajduje się taras z drewna egzotycznego, a od furtki do drzwi wejściowych prowadzi ścieżka z koski granitowej. Działka jest wąska i długa, obsadzona na zewnątrz od strony ulicy żywotnikami zachodnimi Smaragd, które z czasem stworzą zieloną ścianę. Istniejący taras z dwóch stron osłonięty został drewnianymi przesłonami, które pozostają niezmienione.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Nowe oblicze ogrodu

Koncepcja
Przedmiotem projektu jest działka o pow. ok. 900 m2, położona we Wrocławiu w dzielnicy domków jednorodzinnych. Teren został już obsadzony roślinnością, którą należało uwzględnić w nowej koncepcji. Wokół domu nie ma nawierzchni użytkowych, jak ścieżki i podjazd. Taras zlokalizowany jest od strony północnej i wyłożony kaflami.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Ogród nowoczesny

Układ przestrzenny ogrodu
Przedmiotem projektu jest działka o pow. ok. 900 m2, położona w Krzykowie niedaleko Wrocławia. Teren nie został zagospodarowany, postawiono na nim dom jednorodzinny w stylu nowoczesnym. Elewacja budynku wykonana została z klinkieru w kolorach żółtym i grafitowym. Dach przewidziano z łupka naturalnego. Ogrodzenie będzie nawiązywało do budynku.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Ogród naturalistyczny z basenem

Koncepcja
Projektowany ogród znajduje się na działce o pow. ok. 1500 m2 na osiedlu Malowniczym we Wrocławiu. Nowo wybudowany dom jednorodzinny wykonano w stylu tradycyjnym, z elementami piaskowca na elewacji i schodach, jak również planowanym ogrodzeniu. Przy domu wykonano taras z kostek i płyt betonowych. Gleba na działce jest gliniasta, ciężka, dlatego Inwestor wykonał drenaż odprowadzający nadmiar wody. Poziom terenu został podniesiony przez nawiezienie dodatkowych warstw ziemi.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Ogród pełen traw

Ogród swobodny
Działka usytuowana jest w malowniczej okolicy, niedaleko lasów liściastych, blisko Wrocławia. Teren został już częściowo zagospodarowany, znajduje się na nim dom jednorodzinny oraz nasadzenia. Roślinność będzie przesadzona w nowe miejsca, oprócz katalp, żywopłotów z buków, ligustrów i ogników. Podjazd i ogrodzenie wykonano z nieregularnego szaro-rudego granitu. Gleba na działce jest gliniasta, wymagająca rozluźnienia, a w kilku miejscach zdrenowania, by odprowadzić po opadach nadmiar wody.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Ogród w zgodzie z naturą (wizualizacje wybranych fragmentów))

Duży ogród naturalistyczny
Przedmiotem projektu b działka o pow. ok. 1100 m2, położona w pobliżu lasów marszowickich. Dom zbudowano w stylu tradycyjnym, dodatkowy garaż znajduje się na końcu działki. Developer wykonał nawierzchnie z kostki Libet w kolorach jesieni, a także wymurował "ogrodzenie" z jasnego łupka. Na działce znajduje się oczyszczalnia drenażowa, na której nie można sadzić roślin z głębokim systemem korzeniowym. Gleba gliniasta, częściowo uzupełniona przez developera.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Duży ogród z elementami naturalistycznymi (wizualizacje wybranych fragmentów))

Staw w ogrodzie
Teren przeznaczony pod przyszły ogród zlokalizowany jest w bliskiej okolicy Sycowa. Zajmuje powierzchnię ok. 5000 m2. Z czterech stron otoczony został szczelnym płotem betonowym, po którym pnie się winobluszcz trójklapowy, który za kilka lat stworzy zieloną ścianę. W chwili obecnej nie wybudowano domu, jednak na projekcie zaznaczono jego przybliżony zarys i usytuowanie. Budynek będzie w stylu tradycyjnym w kolorach pastelowych. Przed ogrodzeniem, od strony wjazdu, znajduje się wąski rów melioracyjny, który także należało obsadzić. Aby oddzielić ogród od ulicy, zaprojektowano nasadzenia z szybko rosnących drzew iglastych, tj. choiny kanadyjskiej, jodły kalifornijskiej i cyprysowców Leylanda. Jako roślin zadarniających użyto mikrobiotę syberyjską oraz bluszcz pospolity. Od strony południowo-zachodniej i północno-wschodniej działka sąsiaduje z gęstymi nasadzeniami brzóz i sosen pospolitych.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Prostota w ogrodzie nowoczesnym

Ogród pełen kolorów
Działka, która jest przedmiotem projektu, znajduje się we Wrocławiu w dzielnicy Marszowice. Teren nie jest w żaden sposób zagospodarowany. Gleba w przeważającej części gliniasta, mało przepuszczalna, wymagająca rozluźnienia struktury poprzez dodanie gruboziarnistego piasku lub drobnego żwiru oraz wzbogacenia zasobności poprzez rozsypanie kompostu (5 kg/m2 - wiosną lub jesienią) lub obornika (4 kg/m2 - jesienią). Budynek mieszkalny parterowy. Elewację przewidziano w kolorze jasnym. W sąsiedztwie wybudowano inne domy, dlatego, by zachować prywatność, na ogrodzie niezbędne bedzie osłonięcie terenu żywopłotem.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Duży ogród nowoczesny z łąką kwietną (wizualizacje))

Przestrzeń w dużym ogrodzie
Zadaniem projektowym została objęta działka o pow. ok. 4200 m2, położona w miejscowości pod Wrocławiem. Teren nie został zagospodarowany, postawiono na nim dom wolnostojący oraz osobny garaż. Budynki w stylu tradycyjnym, proste w swej formie. Dachy pokryte dachówkami w kolorze grafitowym. Elewacja przewidziana w odcieniach beżu. Gleba gliniasta, wymagająca rozluźnienia, by po obfitych deszczach nie stała na jej powierzchni woda.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Ogród nowoczesny-długi i wąski

Zagospodarowanie ogrodu w stylu nowoczesnym
Działka, będąca przedmiotem projektu, położona jest na osiedlu domków modernistycznych w Komorowicach. Architektura budynków znacząco wyróżnia się na tle okolicznej zabudowy. Teren wokół budynku został obsiany przez Inwestorów trawą, natomiast nawierzchnie wykonano z kostki betonowej szarej (przez developera). Tak więc całość ogrodu należało zagospodarować, nawiązując do stylu nowoczesnego.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Minimalizm w ogrodzie

Ogród szyty na miarę
Niniejszy projekt obejmuje działkę o powierzchni ok. 500 m2, zlokalizowaną na osiedlu domów modernistycznych Osada Gencz w Komorowicach. Teren posesji został zagospodarowany przez wcześniejszego właściciela, jednak Inwestor zdecydował się na zmianę aranżacji. Na swoim miejscu pozostaną dorodne robinie akacjowe Umbraculifera, klony jesionolistne, buki kolumnowe, tamaryszek, brzoza Youngii oraz iglicznia. Rosnące krzewy, trawy ozdobne i byliny również uwzględniono w projekcie (zostały przesadzone). Styl budynku nawiązuje do modernizmu, bryła jest prosta, w kolorach bieli i szarości, z elementami okładziny z płytek piaskowcopodobnych. Developer wykonał ogrodzenie oraz nawierzchnie. Tylko taras zostanie powiększony i pokryty drewnem egzotycznym. Inwestor wybudował także "ogród zimowy", przylegający do budynku.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Ogród prosty i elegancki

Koncepcja zagospodarowania ogrodu przydomowego
Przedmiotowa działka ma powierzchnię ok. 780 m2 i znajduje się na osiedlu domków jednorodzinnych w Kiełczowie. Budynek został wybudowany w stylu tradycyjnym, z kopertowym dachem i żółtą elewacją. W chwili obecnej trwają wykończenia domu. Teren działki nie został zagospodarowany, nie ma w nim nasadzeń. Gleba na działce wymaga użyźnienia, dlatego też zaleca się wzbogacenie zasobności poprzez rozsypanie i przekopanie kompostu (5 kg/m2 - wiosną lub jesienią) lub obornika (4 kg/m2 - jesienią). Nie grabimy ziemi, zostawiamy ją w tzw. ostrej skibie, by unormowały się w glebie warunki powietrzno-wodne. Można również wysiać rośliny ozime, np. rzepak lub wyka, które przekopujemy wiosną, zanim wypuszczą pędy kwiatowe.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Ogród przy domu w stylu nowoczesnym (wizualizacje wybranych fragmentów))

Ogród nowoczesny
W projekcie przedstawiono zagospodarowanie działki o pow. ok. 1000 m2, zlokalizowanej w Kątach Wrocławskich. Teren ma kształt regularnego prostokąta, nie jest zagospodarowany. Budynek mieszkalny nie jest jeszcze wybudowany, ale będzie to dom wolnostojący w stylu nowoczesnym. Elewacja w kolorze grafitowym z drewnianymi wstawkami. Cała działka zostanie ogrodzona płotem z poziomych listew drewnianych, co ma zapewnić intymność oraz ochronić przed wiatrami.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Niewielki ogród przy domu poniemieckim

Ogród tradycyjny
Przedmiotowa działka o pow. 640 m2 zlokalizowana jest w dzielnicy willowej na Krzykach przy ul. Turniejowej. Działka jest narożna. Budynek mieszkalny został wybudowany w pierwszej połowie XIX wieku. Ogród częściowo zagospodarowano, znajduje się w nim kilka drzew owocowych oraz iglaków. Rośliny te pozostaną na swoich miejscach, więc projekt należy dostosować do istniejących warunków. Nawierzchnie w ogrodzie zostaną wymienione, a ogrodzenie przebudowane. Gleba na działce jest dobrej jakości, gliniasto-piaszczysta.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Ogród nowoczesny -styl i elegancja (wizualizacje wybranych fragmentów))

Styl nowoczesny
Działka o pow. ok. 860 m2 zlokalizowana jest we Wrocławiu przy ul. Korzeńskiej 15. Ma kształt regularnego prostokąta i nie została jeszcze zagospodarowana. Budowany dom będzie w stylu nowoczesnym, z elementami elewacji klinkierowej i wstawkami z drewna. Gleba na działce jest dość dobra, jednak poziom będzie podniesiony, stąd konieczność nawiezienia nowej warstwy.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Zagospodarowanie małego ogrodu

Ogród przy bliźniaku
Działka objęta niniejszym projektem znajduje się w Marszowicach na Osiedlu Malowniczym. Powierzchnia terenu to ok. 550 m2; budynek mieszkalny stanowi bliźniak w stylu tradycyjnym. Działka ma nietypowy kształt ściętego trójkąta, szersza na froncie, zwężająca się w części wypoczynkowej. Nie została zagospodarowana, Inwestor częściowo nawiózł dodatkowego humusu. Część frontowa jest nasłoneczniona, natomiast taras i fragment działki od strony wypoczynkowej znajdują się w cieniu. Gleba w przeważającej części gliniasta, mało przepuszczalna, wymagająca rozluźnienia struktury poprzez dodanie gruboziarnistego piasku lub drobnego żwiru oraz wzbogacenia zasobności poprzez rozsypanie kompostu (5 kg/m2 - wiosną lub jesienią) lub obornika (4 kg/m2 - jesienią).
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Prosty ogród nowoczesny

Ogród funkcjonalny
Przedmiotem opracowania jest działka o pow. 1000 m2 zlokalizowana we Wrocławiu. Teren nie został wcześniej zagospodarowany roślinnością. Nowo wybudowany dom jest w stylu tradycyjnym. W części frontowej znajduje się duży betonowy zbiornik na deszczówkę, który częściowo narzucił kształt rabat. W części gospodarczej ma znaleźć się przydomowa oczyszczalnia ścieków, która także w jakiś sposób determinuje wygląd sąsiednich klombów. Część wypoczynkowa to istniejący taras, z którego będzie zejście na ogród i do basenu sezonowego.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Ogród zimozielony

Ogród wiecznie zielony
Przedmiotem projektu jest działka o pow. 4000 m2 położona pod Świdnicą w sąsiedztwie malowniczego lasu. Teren jest pagórkowaty, jednak Inwestor zmniejszył różnice poziomów poprzez nawiezienie ziemi. Budynek będzie w stylu nowoczesnym, oszczędny w formie, minimalistyczny. Dom został usytuowany w ten sposób, aby z tarasu i balkonu był widok na górę Ślężę. Działka w chwili obecnej nie jest zagospodarowana żadną roślinnością.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Nowoczensny ogród na osiedlu domów modernistycznych

Prosty ogród z pomysłem
Działka, będąca przedmiotem opracowania, znajduje się w Komorowicach na Osiedlu Gencz. Zajmuje powierzchnię ok. 400 m2. Budynek w zabudowie bliźniaczej o modernistycznej bryle. Przed domem deweloper ułożył nawierzchnie z kostki betonowej szarej, która docelowo pozostaje. Taras oraz część wypoczynkowa usytuowane są od strony południowej.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Strumień w ogrodzie

Naturalizm w ogrodzie
Działka o pow. 1200 m2, której dotyczy projekt, zlokalizowana jest w miejscowości Nadolice Wielkie pod Wrocławiem. Została już obsadzona roślinnością, którą należy uwzględnić w projekcie (z ewentualnym przesadzeniem w inne miejsce). Z uwagi na to, iż ogród od strony wypoczynkowej sąsiaduje z ruchliwą ulicą, będzie konieczne wzniesienie muru częściowo tłumiącego hałas. Za projektowaną ścianą rosną dorodne klony jesionolistne, które także wychwytują niektóre zanieczyszczenia oraz kurz. Dom jest w stylu tradycyjnym, z czarną dachówką oraz piaskową elewacją. Istniejące nawierzchnie z kostki betonowej zostaną usunięte i rozbudowane.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Minimalistyczna zieleń na osiedlu apartamentowców

Modernistyczne apartamenty i zieleń w formie minimalistycznej
Przedmiotem projektu jest teren wokół osiedla apartamentów w stylu modernistycznym, zlokalizowany na Niskich Łąkach, w bliskim sąsiedztwie parku. Osiedle posiada wspólną przestrzeń zieloną, wydzieloną ogrodzeniem. Elewacje budynków są w kolorystyce bieli i brązu jako kombinacja tynków oraz drewna. Nawierzchnie komunikacyjne wykonano z kostki betonowej szarej, tarasy z drewna. Oświetlenie w postaci słupków oraz latarni.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Prostota w ogrodzie nowoczesnym

Minimalizm a koncepcja ogrodu
Przedmiotem projektu jest działka o powierzchni 650 m2, na której znajduje się dom w zabudowie bliźniaczej. Budynek w stylu nowoczesnym, prosty w swej formie, wykończony wstawkami z grafitowego klinkieru. Działka narożna, z dwóch stron otoczona ulicami.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Nastrojowy ogród w stylu tradycyjnym

Ogród tradycyjny
Przedmiotem projektu jest działka o pow. ok. 900 m2, zlokalizowana w Kiełczowie na osiedlu domków jednorodzinnych. Budynek mieszkalny w stylu klasycznym, z czerwoną dachówką i żółtą elewacją. Teren wokół domu nie został jeszcze zagospodarowany. Dominuje gleba gliniasta, mało przepuszczalna, wymagająca rozluźnienia struktury poprzez dodanie gruboziarnistego piasku lub drobnego żwiru oraz wzbogacenia zasobności poprzez rozsypanie kompostu (5 kg/m2 - wiosną lub jesienią) lub obornika (4 kg/m2 - jesienią).
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Prosty ogród dla zapracowanych

Pomysł na ogród nowoczesny
Niniejszy projekt dotyczy działki o powierzchni ok. 1000 m2 przy domu jednorodzinnym, która znajduje się w miejscowości Łozina pod Wrocławiem. Dom jest jednopiętrowy z użytkowym poddaszem. Dach dwuspadowy z czarna dachówką. Budynek będzie miał elegancką zieloną elewację. Gleba na działce jest dość słaba, dlatego należy przy sadzeniu roślin wzbogacić ją kompostem i torfem. Wejście do domu oraz taras będą wyłożone płytami z granitu.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Przestronny ogród nieformalny

Ogród angielski
Działka, ujęta Przedmiotowa działka zlokalizowana jest we Wrocławiu przy ul. Seledynowej. Ma nietypowy kształt trójkąta oraz zajmuje powierzchnię ok. 1000 m2. Na niej znajduje się nowo wybudowany dom w stylu dworkowym. Teren działki nie jest zagospodarowany. Od strony południowej projektowany ogród graniczy z dwupiętrowymi wysokimi domami jednorodzinnymi. Gleba na działce została częściowo dowieziona, by wyrównać teren.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Niewielki ogród miejski-styl nowoczesny

Miejski ogród przy zabudowie szeregowej
Działka, ujęta w niniejszym projekcie, zajmuje powierzchnię 313 m2 i zlokalizowana jest w na Ołtaszynie. Zabudowa szeregowa, budynek odnowiony, elewacja w kolorze bordo. Ogród jest zagospodarowany, jednak w związku z kapitalnym remontem domu, Inwestorzy zapragnęli zmienić również przestrzeń wokół budynku. Wiele elementów pozostało po poprzednich właścicielach, dlatego warto było ogród zaaranżować na nowo, by spełniał oczekiwania i był dostosowanych do wymagań młodego małżeństwa z małym dzieckiem. W części wypoczynkowej zbudowany jest przy budynku drewniany taras, z którego schody prowadzą wprost do ogrodu. Służy jako miejsce spotkań i wypoczynku. Przy tarasie rośnie dorodny orzech włoski, który w upalne dni daje nieco cienia. Ogród ogrodzony jest od strony sąsiadów drewnianymi przegrodami oraz żywopłotem z żywotników.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Nowoczesny ogród minimalistyczny

Ogród nowoczesny-minimalizm i prostota
Działka, która jest przedmiotem projektu, znajduje się na Osiedlu Malowniczym w Marszowicach pod Wrocławiem. Zajmuje powierzchnię ok. 1000 m2. Budynek mieszkalny zaprojektowano w stylu modernistycznym; elewacja w kolorze białym, częściowo pokryta drewnem. Dominuje wyszukana prostota i minimalizm. Teren działki nie jest obsadzony roślinnością.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Ogród firmowy w Ostrzeszowie

Styl nowoczesny-ogród firmowy
Projekt dotyczy zagospodarowania terenu przy budynku firmowym. Działka ma powierzchnię ok. 1000 m2 i jest otoczona płotem. Budynek to obiekt z początku XX w. Ma elewację wykonaną z cegły klinkierowej. Nawierzchnia przy budynku wyłożona została czerwoną i szarą kostką betonową. Ogród jest zagospodarowany i obsadzony roślinnością. Docelowo zostają tylko lipy posadzone wzdłuż ogrodzenia. Pozostała zieleń będzie usunięta.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Ogród we Wrocławiu, styl angielski

Styl ogrodu angielskiego
Przedmiotowy projekt obejmuje działkę o pow. 1200 m2, na której jest zlokalizowany nowo wybudowany dom. Teren ogrodu nie jest obsadzony żadną roślinnością. Warunki glebowe dobre, Inwestorzy nawieźli dodatkową warstwę żyznej ziemi.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Ogród w Trzebnicy-styl nieformalny

Nieformalny styl ogrodu, styl angielski, romantyczny
Przedmiotowa działka zlokalizowana jest w Trzebnicy. Powierzchnia terenu to ok. 1100 m2. Na posesji znajduje się nowo wybudowany dom z użytkowym poddaszem oraz dużym tarasem od strony południowej. Wybudowano także altanę, klomb na zioła oraz domek na narzędzia. Na końcu działki znajduje się skarpa o silnym nachyleniu, którą należy umocnić i obsadzić odpowiednimi roślinami. Cechą charakterystyczną ogrodu ma być przestronność. Z tego względu wybrano styl nieformalny, z luźno biegnącymi łukami i sporą przestrzenią trawnikową.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Ogród w stylu nowoczesnym, Wrocław

Projekt ogrodu dla szeregowca-styl nowoczesny
Przedmiotem projektu jest działka narożna o pow. ok. 400 m2 wraz z domem w zabudowie szeregowej zlokalizowana w dzielnicy Złotniki we Wrocławiu. Budynek posiada elewację w kolorze kremowym połączoną z klinkierem. Dach dwuspadowy z dachówką w odcieniu klinkieru. Gleba na działce wymaga częściowej wymiany ze względu na gruz pobudowlany. Dodatkowo należy podnieść teren. Na terenie działki wykonane zostały przez developera nawierzchnie oraz taras z kostki granitowej w kolorach jesieni, jak również ogrodzenie z siatki metalowej i przesłony drewniane.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Zlotoryja-ogród w stylu naturalistycznym

Ogród, który nawiązuje do otoczenia
Teren działki, objęty niniejszym projektem, zlokalizowany jest w Złotoryi w woj. dolnośląskim. Ukształtowanie terenu lekko pagórkowate, ze sztucznie uformowaną skarpą od strony południowej. Wokół znajdują się pola uprawne, natomiast od strony północnej widać koryto rzeczki wraz z naturalną roślinnością, charakterystyczną dla tego miejsca. Dom jest nowobudowany, w stanie surowym zamkniętym, z dachem dwuspadowym, pokrytym czarną dachówką. Przewidywany kolor elewacji to kawa z mlekiem.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Ogród - Pęgów - posiadłość z basenem i ogrodem leśnym

Duża posiadłość, basen, lasek
Przedmiotowy projekt obejmuje część działki o pow. ok. 3300 m2. Na pozostałej pow. ok. 1700 m2 znajduje się dom wolnostojący otoczony zielenią. Zagospodarowana część działki to ogród w stylu nieformalnym, angielskim. Dominują łuki, materiały naturalne oraz przewaga drzew i krzewów.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Ogród - Kiełczów - mały przydomowy ogródek

Ogród mały, styl nieformalny
Projekt wykonano dla działki o pow. ok. 375 m2. Znajduje się na niej domek wolnostojący, zamieszkany przez młode małżeństwo z małym dzieckiem. W chwili obecnej trwa wykańczanie domu. Teren wokół obsiano trawą, pozostawiono także starą jabłoń.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Ogród - Wołów - styl nowoczesny

Ogród nowoczesny,architektura nowoczesna
Działka, będąca przedmiotem projektu, znajduje się w miejscowości Wołów, ok. 50 km od Wrocławia. Zajmuje powierzchnię ok. 600 m2. Dom w zabudowie bliźniaczej z użytkowym poddaszem. Część wypoczynkowa znajduje się od strony południowo-wschodniej.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Ogród - Pawłowice - styl nieformalny

Ogród nieformalny z elementami stylu angielskiego
Projekt ogrodu wykonano dla działki o powierzchni ok. 900 m2 położonej we Wrocławiu - dzielnica Pawłowice. Na posesji znajduje się nowy dom. Ogród został częściowo obsadzony roślinnością oraz obsiany trawą. Istniejące rośliny - do przesadzenia. Taras zlokalizowany jest od strony pn-zach. - słońce dociera dopiero popołudniem. Gleba dosyć słaba, wymaga użyźnienia.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Ogród - Wiązów - styl nieformalny

Ogród nieformalny
Projekt ogrodu dotyczy zagospodarowania terenu o powierzchni ok. 1150 m2 w miejscowości Wiązów w woj. dolnośląskim. Na posesji znajduje się nowy dom w stanie surowym, jego dach pokryty jest czarną dachówką; przewidywany kolor elewacji oraz okien w odcieniach zieleni i oliwki. Na terenie działki nie ma jeszcze żadnej roślinności. Warunki glebowe dosyć dobre. Inwestor zamierza dowieść świeżej ziemi. Część wypoczynkowa usytuowana od strony południowej.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Ogród - Bielany Wrocławskie - styl nowoczesny

Ogród w stylu nowoczesnym-klinkier
Projekt ogrodu wykonano dla działki o powierzchni ok. 650 m2 w miejscowości Bielany Wrocławskie. Na posesji znajduje się nowy dom w zabudowie bliźniaczej. Elewacja wyłożona częściowo klinkierem, reszta w kolorze żółtym. Na terenie działki nie ma jeszcze żadnej roślinności. Warunki glebowe dobre. Część wypoczynkowa usytuowana od strony północnej.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Ogród - Kąty Wrocławskie - styl angielski

Ogród angielski
Projekt ogrodu dotyczy zagospodarowania terenu o powierzchni ok. 600 m2 w miejscowości Kąty Wrocławskie pod Wrocławiem. Na działce nie ma żadnej roślinności - dom nowo wybudowany z dachem dwuspadowym.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Ogród - Smardzów - styl angielski

Projektowanie ogrodów
Projekt ogrodu dotyczy zagospodarowania terenu o powierzchni ok. 2500 m2 w miejscowości Smardzów pod Wrocławiem. Na działce nie ma żadnej roślinności - dom nowo wybudowany. Dom w stylu dworkowym.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Ogród - Wilkszyn - styl wiejski

Aranżacja ogrodu
Projekt ogrodu dotyczy zagospodarowania terenu o powierzchni ok. 2400 m2 w miejscowości Wilkszyn koło Wrocławia. Na posesji znajduje się nowy dom parterowy w stylu dworkowym wraz z garażem wolnostojącym na dwa samochody i pomieszczenia gospodarcze. Na terenie działki nie ma żadnej roślinności. Warunki glebowe dosyć dobre - ziemia gliniasta wymagająca rozluźnienia. Część wypoczynkowa usytuowana od strony południowej - doskonałe nasłonecznienie.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Ogród - Siedlec - styl angielski

Projekt ogrodu
Projekt ogrodu dotyczy zagospodarowania terenu o powierzchni ok. 1100 m2 w miejscowości Siedlec pod Wrocławiem. Na działce nie ma żadnej roślinności - dom nowo wybudowany. Inwestor przewidział ogród w stylu angielskim, nieformalnym, z dużą ilością traw, kwiatów oraz drzew. Architektura ogrodowa miała być zaprojektowana z naturalnych materiałów - kamień oraz drewno.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu

Ogród - Komorowice (Osada Gencz) - Styl nowoczesny

Ogród w stylu nowoczesnym
Projekt ogrodu dotyczy zagospodarowania terenu o powierzchni ok. 800 m2 w miejscowości Komorowice pod Wrocławiem. Dom usytuowany jest na strzeżonym osiedlu w stylu modernistycznym. Pozornie surowe formy apartamentów stwarzają niepowtarzalną atomsferę i umożliwiają zaaranżowanie ogrodów jako część wnętrza wypełnionego zielenią.
>>>Szczegółowy projekt ogrodu